Milattan öncesine dayanan koltukta oturma alışkanlığı günümüzde çok lüks koltuk takımları icat edilmesine neden olmuştur. Her gün yeni modeller üreterek alıcısını bulmayı başarıyor firma sahipleri ama sürekli alıcı bulmalarının nedeni ise yanlış taşıma biçimidir. Koltuk takımı taşımacılığı yapan firmalar bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Konumuz zaten taşımanın nasıl yapılması ile alakalı olduğundan sizlere profesyonel bir taşıma nasıl yapılır onu anlatacağız. Makalemizi okuduktan sonra bir firma kadar bilgi sahibi olacağınızdan emin olabilirsiniz. Gelin konumuza geçelim.

Koltuk Takımı Taşıyan Firmalar

Türkiye’nin her ilinde sayısı ciddi anlamda yükselen firma vardır ama inanın her ilin garantili firma sayısı beş parmağınızın beşini geçmez. Garantili firma bulmak bu yüzden çok zordur ama dedim ya makaleyi okuduktan sonra bir nakliye firması kadar bilgi sahibi olacaksınız. Öncelikle sıfır koltuk takımı aldığınızda genelde mağaza personelleri gelir kurumunu yapar ve gider ama bazen taşınmanız gerekir ve mağaza size personel gönderimi yapmaz. Tam bu esnada hemen nakliye firması aramanız gerekmektedir. Google, yahoo veya yandex gibi arama motorlarından birine girerek koltuk takımı taşıyan firmalar diye aratın. Ardından önünüze çıkan ilk beş firmayı not edin ve her firma ile ayrı ayrı iletişime geçip çalışma şekillerini öğrenin. En önemlisi firma eğer hasar sigortası ve ekspertiz gönderimi yapmıyor ise o firmadan hemen uzak durun çünkü profesyonel firma öncelikle ekspertiz personelini gönderir ve taşıma esnasında hasar sigortası yapar. Bu işlemleri yapan bir firma ile hemen iletişimde kalabilirsiniz. Asıl sorun doğru firmayı buldunuz ama ambalajlama işlemini nasıl yapması gerektiğini bilmiyorsanız aşağıda görselde olduğu gibi kontrol edebilirsiniz.

Koltuk Takımı Ambalajlama

İki personel tarafından ambalajlamaya başlanılan koltuk takımının tekli olan parçasıdır.

Ambalajlanan Koltuk

Solda göründüğü gibi iki farklı malzeme ile ambalajlanan koltuk takımının tekli olan parçasıdır. Koltuk takımı taşımacılığı bu tarz yapılması gerekmektedir.

Koltuk Taşıma Fiyatları

Yukarıda görüldüğü üzere bir koltuk takımını profesyonel personel taşımaması halinde mobilyaların zarar görmesi kaçınılmazdır. Fotoğraflarda gördüğünüz personeller NGT AVA evden eve nakliyat firmasına aittir. Bu tarz bir firma ile anlaşma yaptığınızda vereceğiniz rakamlar ortalama bin ile 5 bin arası değişmektedir. Koltuk taşıma fiyatları firmalar arasındaki rekabete göre değişmektedir. Bunun için fiyatlara aldanmadan önceliğiniz uzman kadro ve bilindik firmalar olsun.

Similar Posts