Çağımız gereği her gün biraz daha gelişmekte olan internet çağına artık sanal nakliyeciler veya komisyon karşılığı çalışan siteler ön plana çıkmaktadır. Aslında bu tarz siteler müşteri memnuniyeti için iyi bir sistem niye mi? Gelin hep beraber bakalım.

Armut.com Sitesini Faydaları Ve Zararları

İnsanlar genelde artık yapacakları bütün işlemler için en uygun ustayı armut.com da bakar oldu. Firmalar dilediği gibi üye olup hizmet verebilir durumda ama bu durum müşterileri riske edebilir. Düşünün sıradan bir firma üye oldu ve ilk müşterisi sizsiniz? Belki süper bir taşıma yapacaksınız ama belki de eşyalarınızın içinden geçecekler. Tabi ki durum hep böyle olmaz binlerce memnun müşterisi olan firmalar da var içerisinde bakın bu iyi bir şey ve firma müşteri yorum yapmasın diye elinden gelen bütün çabayı sarf etmektedir. Siteye müşteri olarak giriş yaptığınızda ilk firmalara denk gelmeyin ama yıldızı bol olan firmalardan da çekinmeyin. Fiyat noktasına gelince firmalar çok düşük fiyatlar verebiliyor ama garantisini kim verir bilinmez. Aslında armut.com un en büyük yanlışı taşımada zarar görecek eşyaları karşılamamasıdır. Mesela 100 firma yerine 10 firma bulundurup ve bu firmalara özel sertifika vermesi armut için daha faydalı olcaktır.

Octovan.com Sitesinin Faydaları Ve Zararları

Octovan.com nakliye noktasında diğer sitelerden daha sağlıklı ve daha güvenilir geliyor bana neden mi? Çünkü sadece nakliye hizmeti veriyor ve her firma ile çalışma yapmıyor. Örnek yeni açılmış bir firma belge sahibi ve tecrübe sahibi değilse kesinlikle octovan.com a üye olamıyor. Eşyalarınız taşıma esnasında görecek zararları firma karşılamasa firmanın üyeliğini durduruyor veya taşıma esnasında eksik giden bir şey olunca hemen müşteri hizmetlerini arayıp yardım talep edebiliyorsunuz. Octovan’ın en güzel tarafı sadece taşıma ile alakalı bir web sitesi olmasıdır. Biz nakliyecileri tabi ki etkiliyor varlıkları ama talepler bu sitelere olduğu için bütün nakliye firmaları kendilerine çeki düzen vermek zorunda kalıyor. Eğer sizin de bir nakliye firmanız yok ise yada referans olacak nakliyeciniz yok ise bu tarz sitelerden nakliye firması bulmanız faydanıza olacaktır.

Armut.com’un Logosudur.

Octovan.com’un Logosudur.

Similar Posts