Günümüzde her gün yenilenen teknoloji sisteminden dolayı, her gün yenilenen yeni tasarımlardan ötürü bilgisayar taşımacılık nasıl olmalıdır adlı sorunumuz biraz daha zorlaşıyor. Önceleri her kasa boyutu bir aracı doldururken şimdilerde ise neredeyse ceplerimize sığacak kadar küçülmüş durumdadır. Hayatımızda kullanmış olduğumuz web2 şimdilerde ise yerine web3 e bırakmayı düşünüyor. Web3 le hayatımızda çok şey değişecektir ve bunun hem iyi hem kötü faydaları muhakkak olacaktır. Gelin bilgisayar taşımacılığında gelinecek olan son noktayı konuşalım.

Web 3 Te Bilgisayar Taşımacılığı Nasıl Olacak

Bilgisayar Taşımacılığı nasıl olmalıdır
Bilgisayar Taşımacılığı nasıl olmalıdır

Bir kamyon büyüklüğünde olan bilgisayar kasaları artık ceplerimize kadar girdi demiştik ve yanlış ta yazmadık. Her gün gelişen teknoloji nedeni ile boyutları biraz daha küçülmeye başladı. Fotoğrafta gördüğünüz üzere ilk bilgisayar büyüklüğü ve ağırlığı toplamda 30 ton ve bir oda büyüklüğünde idi. Önceleri bunların taşıma işlemi 10 kişilik ekip ve 2 büyük kamyonla gerçekleştirmek zorundaydı insanlar ama şimdi insanlar bu akıllı cihazları ceplerinde gezdiriyorlar. Hayatımıza girmeye hazırlanan web 3 ise bunların çok fazla ötesinde olacağı söyleniliyor. Bir Bilgisayar taşımacılığı hizmetinin muhtemelen sonuna geleceğiz. İnsanlar artık sanal gerçeklik adında evini kurup ve hatta bütün alışverişlerini sanal üzerinden gerçekleştirecekler. Yani konuyu kapatmak gerekirse artık web 3 ün hayatımıza girmesi ile artık bilgisayar taşımacılığı olmayacak denilebilir. Ancak masa üstü bilgisayarlar veya diz üstü laptop bilgisayarların taşımacılığı olacaktır. Bu cihazlarda artık sınırlı olacağından iş potansiyeli ciddi anlamda düşecektir.

Ev Tipi Bilgisayar Taşımacılığı

Başlıkta okunduğu gibi ev tipi yada ofis tipi bilgisayar taşımacılığı tek yapmak zorunda kalacağız. Bunların taşıma şeklide değişmektedir. Masa üstü bilgisayarların taşıma şekli nasıl olması gerekiyor denilecekse bunun cevabı yazımızda mevcuttur. Öncelikle bütün bilgisayarı kablolarından sökmek gerekiyor, ardından ekranı baloncuk patpat ile ambalajlayıp sarmak gerekiyor. Bilgisayar kasası ise aynı şekilde baloncukla sarılıp araç içine konulması gerekiyor ve hiç bir şekilde üzerlerine eşya konulmaması gerekiyor. Diz üstü bilgisayar taşımacılığı ise şu şekildedir, diz üstü bilgisayarların genelde çantaları mevcuttur ve bu çantalara konularak araç içinde muhafaza edeceğiniz bir yere konularak taşıması gerekmektedir. Yazımızda sizlere bilgisayar taşımacılık nasıl olmalıdır adlı sorunuza cevap verdik. Umarım size yararlı olmuştur.

Bilgisayar Taşımacılığı Yapan Ekip Fotoğrafımız

Bir önceki yazımız olan televizyon taşımacılık makalemizi okumak ister misiniz?

Similar Posts